Semen Zaycev voitti Pyramidin maailmanmestaruuden

Joni Ahola
13.8.2019






Juho Nykänen sijoittui Amerikankan MM-kilpailuissa Kirgisiassa sijalle 33. Mestaruuden voitti Venäjän Semen Zaycev ennen Azerbaidzanin Seymour Mamedovia. Nuorukainen Zaycev päihitti myös Nykäsen alkukierroksilla.

Kilpailukaavio ja tulokset

Lopputulokset:

1    Zaycev Semen    Russia    1999    МСМК    Челябинск    1000.0
2    Mamedov Seymour    Azerbaijan    1985    МСМК    Баку    865.0
3-4    Kuzmin Pavel    Russia    1988    МСМК    Екатеринбург    695.0
3-4    Madaminov Aziz    Kyrgyzstan    1993    МСМК    Бишкек    695.0
5-8    Abramov Iosif    Russia    2001    МС    Ростов-на-Дону    505.0
5-8    Absatarov Kairat    Kyrgyzstan    1996        Ноокат    505.0
5-8    Mutsiyev Arbi    Kazakhstan    1993    МС    Алматы    505.0
5-8    Saltovskiy Eugene    Belarus    1994    МСМК    Минск    505.0
9-16    Adamec Nikita    Ukraine    1998    КМС    Днепр    345.0
9-16    Amiraev Azamat    Kazakhstan    2003    КМС    Алматы    345.0
9-16    Balov Artem    Russia    2000    МС    Санкт-Петербург    345.0
9-16    Glushanin Andrey    Belarus    1991    МСМК    Борисов    345.0
9-16    Erkulev Oleg    Russia    1988    МСМК    Оренбург    345.0
9-16    Kuchkarov Jamaliddin    Uzbekistan    1985    МС    Ташкент    345.0
9-16    Lepshakov Dastan    Kyrgyzstan    1997    МСМК    Бишкек    345.0
9-16    Perkun Vladimir    Ukraine    1987    МС    Киев    345.0
17-21    Agaev Seyhun    Azerbaijan    1984    МСМК    Шуша    220.0
17-21    Arutyunyan Gagik    Czech Rep.    1992        Lublin    220.0
17-21    Belozerov Dmitriy    Ukraine    1994    МСМК    Николаев    220.0
17-21    Volodin. Nikita    Russia    1994    МС    Санкт-Петербург    220.0
17-21    Kalybek uulu Arsen    Kyrgyzstan    1993        Ош    220.0
17-21    Karaneev Alikhan    Kazakhstan    1990    ЗМС    Алматы    220.0
17-21    Klestov Andrey    Ukraine    1997    МС    Киев    220.0
17-21    Kushbakov Kubat    Kyrgyzstan    1998        Жалал Абад    220.0
17-21    Li Mihail    Kazakhstan    1990    МС    Алматы    220.0
17-21    Srivada Nikita    Russia    1995    ЗМС    Ростов-на-Дону    220.0
17-21    Mirzaev Nodirbek    Uzbekistan    1986        Фергана    220.0
17-21    Omarov Alibek    Kazakhstan    1993    МСМК    Караганда    220.0
17-21    Ratbekov Yzat    Kyrgyzstan    1996    МСМК    Бишкек    220.0
17-21    Sagynbaev Kanybek    Kyrgyzstan    1985    ЗМС    Бишкек    220.0
17-21    Salomov Nurbek    Uzbekistan    1995        Ташкент    220.0
17-21    Smirnov Eвгений    Kazakhstan    1985    МС    Караганда    220.0
×    Кшемински Марчин    Poland    1962             
×    Seydazym Hamit    Kazakhstan    1986        Алматы     
Brinks Martin    Netherlands                 
Jambalsuren Zolbayar    Mongolia                 
Jalo Jetson    Spain                 
Nykanen Juho    Finland    1983        Kotka     
Ochirbat Lkhagvarentsen    Mongolia                 
Qu Jiguo    China                 
Siyezd Khuantai    Mongolia                 
Yao Ding    China                 
Zarnachian Artur    Germany                 
Абдуллоев Бахтовар    Tajikistan    1993    МС         
Abdunabiev Dzhahongir    Uzbekistan                 
Abdykarov Mirlan    Kyrgyzstan    1996        Базар-Коргон     
Abdyldaev Argen    Kyrgyzstan    1996        Талас     
Abramov Ashot    Armenia    1974    МС    Ростов-на-Дону     
Adamov Zaylan    Kyrgyzstan    1986    МС    Бишкек     
Бахарамулы Куат    Kazakhstan    1997        Кызылорда     
Gigauri Lasha    Georgia    1982    МС    Телави     
Dimitradze Giorgi    Georgia    1993        Батуми     
Emelyanov V    Croatia    1984             
Esssidinov Kamalitdin    Kyrgyzstan            Ош     
Zhorbenadze David    Georgia    1985             
Ismailov Keldibek    Kyrgyzstan    1987    КМС    Бишкек     
Kazybekov Zhanibek    Kazakhstan    2002    МС    Караганда     
Kalenbaev. Arsen    Kyrgyzstan    1999    КМС    Бишкек     
Karimberdi uulu Mohamed    Kyrgyzstan    1999    КМС    Бишкек     
Kim Vadim    South Korea                 
Kochkin Maksim    Russia    1997    МС    Казань     
Kuliev Tofik    Azerbaijan    1981    МС    Гянджа     
Kutchubaev Ruslan    Kyrgyzstan    1983        Сдюсшор     
Кухестани. Mehdi    Iran    1974             
Litovchenko Igor    Ukraine    1988    МС    Киев     
Mamedov Vasif    Azerbaijan    1981    МС    Баку     
Markotsinsky Janusz    Belarus    1976    МС    Барановичи     
Matmusoev Hamid    Tajikistan                 
Mahmetov Ilyas    Kazakhstan    1998        Астана     
Minovarov Rustamzhon    Uzbekistan    1986        Ташкент     
Paje Oto    Latvia    1990    МС    Rīga     
Pistogov Egor    Turkey    1986        Петропавловск     
Rodionov Vladislav    Belarus    1997    МС    Барановичи     
Сазбаков Сталбек    Kyrgyzstan                 
Суйкембаев Нуркен    Kazakhstan    1983        Алматы     
Sydykov Kanat    Kyrgyzstan    1989    МСМК    Бишкек     
Temirhonov Ayubhon    Uzbekistan    1968        Ташкент     
Tuganbaev Aidos    Kazakhstan    1985    КМС    Кызылту     
Tukeshev Sanzhar    Kyrgyzstan    1985        Бишкек     
Turaev Olimzhon    Tajikistan    1989        Душанбе     
Hatanov A    Uzbekistan                 
Hashimov Zuhriddin    Uzbekistan    1985    МС    Ташкент     
Хошимов Наим    Tajikistan    1975        Ленинабад     
Chimbaev Ernar    Kazakhstan    1988    МСМК    Алматы     
Chuzhoy Ivan    Estonia    2000        Tallinn     
Shvyryaev Leonid    Russia    1986    МСМК    Москва     

 

Finaalin Live Stream: https://youtu.be/Ns2nUnKZxyI