The Free Pyramid SM

21.-22.1.2017      
THE FREE PYRAMID SM KAKA KOTKA     
  voitetut otteluthävityt ottelutvoitetut    eräthävityt    erätpallosuhde (jos tarvittu)RG-pisteet
  
1Juho Nykänen KaKa602788524
2Henri Mäki OBK5124151620
3Roope Rask MLS5227173316
4Jori Manninen PVK522418115
5Tuomas Komi EBK311372412
6Tero Räisänen OBK311610211
7Jesse Särkisilta EBK3216113210
8Janne Pekkola KaKa32161139
9Tero Parikka HyvBk221410158,5
10Santeri Saarinen EBK321311168
11Veli-Pekka Mäkelä KaKa321412-317,5
12Eerik Häkämies BK221312-137
13Markku Koponen HSK2213826,5
14Ari Saarinen EBK221411-56
15Juha Auno ToK2299-185,5
16Jari Suomalainen PPK221111-245
17Panu Pekkala EBK1298-184,5
18Lidia Andrianova BK1288-184
19Mauno Nuutinen PVK1268-253,5
20Jarmo Tainio PVK1268-343
21Arseni Sevostyanov BK1248-432,5
14.5.2016 ja 28.5.2016      
THE FREE PYRAMID SM OBK / THE HOUSE     
  voitetut otteluthävityt ottelutvoitetut    eräthävityt    erätpallosuhde (jos tarvittu)RG-pisteet
  
1Akseli Matikkala OBK602777024
2Tuomas Komi EBK5226162820
3Tero Räisänen OBK5230163116
4Juha Auno ToK411910015
5Jesse Hämäläinen PVK4219132012
6Henri Mäki OBK3217121711
7Markku Koponen HSK321512-110
8Marko Rautiainen Play321513169
9Markku Lahtinen OBK22119-218,5
10Kristian Pesola PRSK221211228
11Jori Manninen PVK221111-147,5
12Hannu Laine IBK22910-427
14Väinö Pitkänen OBK1288-196
15Simo Tertsunen OBK1288-275,5
16Mika Juola OBK1268-285
16Samu Järvinen BK221211-65
17Roy Krook CSS1248-364,5
2.-3.5.2015 + 23.5.2015            
THE FREE PYRAMID SM KOTKA / THE HOUSE          
    voitetut ottelut hävityt ottelut voitetut    erät hävityt    erät pallosuhde (jos tarvittu) RG-pisteet
   
1 Akseli Matikkala OBK 6 0 27 8 53 24
2 Jori Manninen PVK 5 1 25 12 20 20
3 Timo Muhonen EBK 6 2 28 18 71 16
4 Kristian Pesola PRSK 4 2 19 15 2 15
5 Joni Ahola EBK 4 2 18 15 -9 12
6 Janne Pekkola KaKa 3 2 13 12 -17 11
7 Jesse Hämäläinen PVK 4 2 19 14 11 10
8 Marko Rautiainen Play 3 2 16 16 -3 9
9 Samuli Laine RB 3 2 17 13 18 8,5
10 Markku Koponen HSK 3 2 16 12 16 8
11 Tuomas Komi EBK 2 2 13 9 8 7,5
12 Tero Räisänen OBK 2 2 13 9 3 7
13 Juho Nykänen KaKa 2 2 14 8 -3 6,5
14 Roope Rask MLS 2 2 11 8 -1 6
15 Matti Vanhala KaKa 2 2 12 10 -22 5,5
16 Samu Järvinen BK 2 2 12 11 -6 5
17 Toni Pitkälä OBK 1 2 8 8 -30 4,5
18 Jarmo Tainio PVK 1 2 7 8 -30 4
19 Keni Chung BK 1 2 6 8 -19 3,5
20 Hannu Laine IBK 1 2 6 8 -30 3
21 Henri Mäki OBK 1 2 6 8 -32 2,5

 

17.5. ja 24.5.2014            
THE FREE PYRAMID SM EBK / PVK PÄÄKAUPUNKISEUTU        
    voitetut ottelut hävityt ottelut voitetut    erät hävityt    erät pallosuhde (jos tarvittu) RG-pisteet
   
1 Roope Rask MLS 8 1 35 15 89 24
2 Joni Ahola EBK 5 2 24 17 16 21
3 Petri Pohjola HyvBk 4 1 18 7 52 18
4 Markku Koponen HSK 4 1 20 11 56 17
5 Timo Muhonen EBK 4 2 21 15 8 14
6 Kari Kallio RBK 3 2 14 14 4 13
7 Jesse Hämäläinen PVK 4 2 22 13 12 12
8 Santeri Saarinen EBK 4 2 19 14 53 11
9 Juho Nykänen KaKa 2 2 14 8 19 10
10 Janne Pekkola KaKa 2 2 12 8 -15 9,5
11 Tuomas Komi EBK 3 2 15 13 10 9
12 Jyri Rautiainen RB 2 2 10 9 -7 8,5
13 Jarno Ahola EBK 2 2 14 9 38 8
14 Akseli Matikkala OBK 2 2 12 9 6 7,5
15 Kristian Pesola PRSK 2 2 10 11 11 7
16 Joonas Lounamaa EBK 2 2 10 13 -19 6,5
17 Jukka Harju EBK 1 2 9 8 -19 6
18 Jori Manninen PVK 1 2 7 8 -19 5,5
19 Nikolai Lomakin HBK 1 2 7 9 -12 5
20 Pauli Wigelius EBK 1 2 6 8 -30 4,5
21 Joni Jäntti EBK 1 2 4 8 -20 4
22 Joonas Vartia HyvBk 1 2 5 9 -24 3,5
23 Jarmo Tainio PVK 1 2 4 10 -39 3
25 Oleksiy Zhukov HBK 0 2 2 8 -23 2,5
26 Vesa Puustinen EBK 0 2 1 8 -35 2,5
27 Tero Räisänen OBK 0 2 1 8 -37 2
28 Jukka Kontio EBK 0 2 1 8 -39 2

 

23.-24.2.2013            
FREE PYRAMID SM KOTKA            
    voitetut ottelut hävityt ottelut voitetut    erät hävityt    erät pallosuhde (jos tarvittu) RG-pisteet
   
1 Marko Rautiainen Play 6 0 28 10 0 16
2 Jyri Rautiainen RB 5 2 27 20 0 13
3 Santeri Saarinen EBK 5 2 28 14 0 11
4 Oleksiy Zhukov HBK 4 1 20 15 0 10
5 Tuomas Komi EBK 3 1 14 6 0 8
6 Kristian Pesola PRSK 3 2 16 12 0 7,5
7 Jesse Hämäläinen PVK 2 1 10 8 0 7
8 Juho Nykänen KaKa 2 2 8 12 0 6,5
9 Tero Parikka HyvBk 2 2 12 11 0 6
10 Janne Pekkola KaKa 2 2 12 11 -2 5,5
11 Valtteri Meronen PVK 2 2 11 10 -6 5
12 Markku Koponen HSK 2 2 12 13 0 4,5
13 Jon Hellström PPK 2 2 8 8 0 4
14 Jesse Salovaara BK 2 2 11 11 -18 3,5
15 Kari Timosaari OBK 1 2 7 11 0 3
16 Ari Saarinen EBK 1 2 5 10 0 2,5
17 Juha Tondi KouBK 0 2 6 8 0 2
18 Jarmo Tainio PVK 0 2 4 8 0 2
19 Tomi Lepistö Lokit 0 2 3 8 -33 1,5
20 Jarkko Jonsson BK 0 2 3 8 -36 1,5
21 Joni Koskinen BK 0 2 1 8 0 1
22 Teemu Yrjölä BK 0 2 1 8 -30 1
23 Matti Hämäläinen PVK 0 2 1 8 0 0,5
24 Wilhelm Laakso BK 0 2 0 8 0 0,5

 

Edelliset The Free Pyramidin (Amerikanka) SM-mitalistit:

2012 (Kotka)
1. Juho Nykänen KaKa
2. Markku Koponen HSK
3. Petri Pohjola HSK
3. Anttu Kekoni HBK

2011 (Espoo)
1. Marko Rautiainen Play
2. Markku Koponen HSK
3. Santeri Saarinen EBK
3. Alex Magzhanov EBK

2010 (Tallinna + Kulttuuritalo)
1. Joni Ahola EBK
2. Pasi Kulmala HyvBK
3. Petri Pohjola HSK
3. Markku Koponen HSK

2009 (Tallinna + Kulttuuritalo)
1. Petri Pohjola HSK
2. Joni Ahola EBK
3. Jarno Ahola EBK
3. Markku Koponen HSK

2008 (Espoo/Helsinki + Kulttuuritalo)
1. Petri Pohjola HSK
2. Joni Ahola EBK
3. Janne Häkkinen Rolli
3. Markku Koponen HSK