The Dynamic Pyramid SM

13.-14.5.2017      
THE DYNAMIC PYRAMID SM PVK / THE HOUSE 27.5.2017    
  voitetut otteluthävityt ottelutvoitetut    eräthävityt    erätpallosuhde (jos tarvittu)RG-pisteet
  
1Tero Räisänen OBK60266-24
2Jarno Ahola EBK51217-21
3Juho Nykänen KaKa41188-18
4Mika Juola OBK411613-17
5Nikolai Lomakin HBK4218133614
6Joni Ahola EBK4218143413
7Jesse Hämäläinen PVK4215123412
8Olli Muotka JamP421815911
9Henri Mäki OBK22118-910
10Joonas Vartia HyvBK221211329,5
11Markku Koponen HSK221010-139
12Janne Pekkola KaKa22911-238,5
13Santeri Saarinen EBK221110-108
14Tuomas Komi EBK221010-117,5
15Jori Manninen PVK221011137
16Juha Auno ToK2279-206,5
17Jari Teittinen HBK1256-286
18Kari Timosaari OBK125715,5
19Matti Hämäläinen PVK1246-195
20Jesse Salovaara KaKa1269-174,5
21Kim Laine EBK1258-254
22Kari Puuska HBK1236-263,5
23Pekka Verho EBK1238-153
24Lasse Kankare PVK1238-303
25Panu Pekkala EBK0246-122,5
26Jarmo Tainio PVK0226-172,5
27Jukka Kontio EBK0226-222
28Tero Parikka HyvBk0216-202
29Valtteri Meronen PVK0216-291,5
9.-10.1.2016      
THE DYNAMIC PYRAMID SM KAKA KOTKA     
  voitetut otteluthävityt ottelutvoitetut    eräthävityt    erätpallosuhde (jos tarvittu)RG-pisteet
  
1Markku Koponen HSK8131135024
2Petri Pohjola PVK62291310920
3Akseli Matikkala OBK411964116
4Tero Räisänen OBK4119121815
5Juha Auno ToK3216103412
6Roope Rask MLS321312011
7Janne Pekkola KaKa421584110
8Jori Manninen PVK321311-279
9Joni Ahola EBK32148408,5
10Jesse Hämäläinen PVK32127-118
11Nikolai Lomakin HBK2297-127,5
12Jarmo Tainio PVK221012-247
13Veli-Pekka Mäkelä KaKa2298-76,5
14Pekka Verho EBK2298-86
15Panu Pekkala EBK2278-315,5
16Valtteri Meronen PVK2268-215
17Timo Malinen JoKK1267-234,5
18Tero Parikka HyvBk1257-204
19Ari Saarinen EBK1247-233,5
20Vesa Ripatti JoKK1247-283
21Vesa Manninen KaKa1247-342,5
22Oleksiy Zhukov PVK1237-272
23Matti Hämäläinen PVK1237-371,5
31.1.-1.2.2015            
THE DYNAMIC PYRAMID SM EBK/PVK ESPOO/HELSINKI        
    voitetut ottelut hävityt ottelut voitetut    erät hävityt    erät pallosuhde (jos tarvittu) RG-pisteet
   
1 Juho Nykänen KaKa 9 1 38 11 100 24
2 Jesse Hämäläinen PVK 8 2 34 16 76 21
3 Akseli Matikkala OBK 5 1 21 9 34 18
4 Kristian Pesola PRSK 5 1 22 12 52 17
5 Joni Ahola EBK 4 1 18 7 28 14
6 Santeri Saarinen EBK 4 1 18 8 26 13
7 Juha Auno ToK 4 2 19 11 25 12,5
8 Janne Pekkola KaKa 5 2 21 13 1 12
9 Markku Koponen HSK 4 2 19 11 24 11,5
10 Tero Räisänen OBK 3 2 16 9 42 11
11 Roope Rask MLS 3 2 15 11 2 10,5
12 Jori Manninen PVK 3 2 13 16 -20 10
13 Tuomas Komi EBK 4 2 14 9 -21 9,5
14 Timo Muhonen EBK 4 2 14 9 -23 9
15 Pekka Verho EBK 4 2 14 11 20 8,5
16 Eerik Häkämies BK 3 2 11 11 -41 8
17 Tero Päivinen PVK 3 2 14 7 20 7,5
18 Nikolai Lomakin HBK 3 2 14 8 8 7
19 Matti Hämäläinen PVK 3 2 12 7 -22 6,5
20 Alex Magzhanov EBK 2 2 11 7 13 6
21 Jukka Harju EBK 2 2 11 8 -26 5,5
22 Panu Pekkala EBK 2 2 9 7 -41 5,5
23 Teemu Yrjölä BK 2 2 10 9 -13 5
24 Risto Ahola EBK 2 2 10 10 -31 5
25 Joni Koskinen BK 2 2 10 7 -20 4,5
26 Eelis Aalto BK 2 2 9 7 -7 4,5
27 Lasse Kankare PVK 2 2 10 8 -21 4
28 Jarmo Tainio PVK 2 2 8 7 -27 4
29 Oleksiy Zhukov PVK 2 2 8 7 -37 3,5
30 Tero Parikka HyvBk 2 2 6 7 -23 3,5
31 Mika Koljonen EBK 2 2 6 9 -38 3
32 Ari Saarinen EBK 1 2 7 7 -12 3
33 Pauli Wigelius EBK 1 2 6 7 -19 2,5
34 Vesa Puustinen EBK 1 2 6 7 -29 2,5

 

22.-23.2.2014            
THE DYNAMIC PYRAMID SM OBK OULU          
    voitetut ottelut hävityt ottelut voitetut    erät hävityt    erät pallosuhde (jos tarvittu) RG-pisteet
   
1 Petri Pohjola HyvBk 6 0 27 8 94 24
2 Jesse Hämäläinen PVK 5 1 23 12 34 21
3 Marko Rautiainen Play 5 2 25 14 30 18
4 Janne Pekkola KaKa 4 1 20 11 38 17
5 Mika Juola OBK 4 2 20 12 30 14
6 Kari Kallio RBK 3 1 13 8 27 13
7 Henri Mäki OBK 3 2 18 15 29 12
8 Kristian Pesola PRSK 4 2 17 17 30 11
9 Tero Räisänen OBK 3 2 16 11 28 10
10 Markku Lahtinen OBK 2 2 14 9 25 9,5
11 Akseli Matikkala OBK 2 2 11 10 -6 9
12 Toni Pitkälä OBK 2 2 9 11 2 8,5
13 Arvi Koskinen OBK 2 2 13 10 25 8
14 Martti Karhu OBK 2 2 8 10 -21 7,5
15 Pasi Lyytikäinen OBK 2 2 9 13 -2 7
16 Raimo Kokkaret OBK 2 2 8 13 -14 6,5
17 Kari Tunturi OBK 1 2 9 8 0 6
18 Juha Auno RKK 1 2 10 10 -5 5,5
19 Simo Kaijansaari OBK 1 2 7 8 -21 5
20 Kari Karvonen OBK 1 2 6 8 -15 4,5
21 Tuomo Ruikka OBK 1 2 4 8 -45 4
22 Hannu Hatunen OBK 1 2 6 11 -12 3,5
23 Pentti Sipola OBK 1 2 5 10 -25 3
24 Teemu Alanko PVK 1 2 5 10 -29 3
25 Juha Heikkinen OBK 0 2 5 8 -27 2,5
26 Jouko Niemelä RBK 0 2 4 8 -33 2,5
27 Kari Timosaari OBK 0 2 3 8 -27 2
28 Reijo Kohtala OBK 0 2 2 8 -19 2
29 Markku Rundelin OBK 0 2 2 8 -22 1,5
30 Urpo Koski OBK 0 2 2 8 -36 1,5
31 Simo Tertsunen OBK 0 2 0 8 -33 1

 

18.-19.5.2013     

THE DYNAMIC PYRAMID SM OULU

+ KULTTUURITALO SM FINAALIT

     
  voitetut otteluthävityt ottelutvoitetut    eräthävityt    erätpallosuhde (jos tarvittu)
  
1Petri Pohjola HyvBk     
2Markku Koponen HSK     
3Marko Rautiainen Play     
3Tuomas Komi EBK     
5Santeri Saarinen EBK52271765
6Kari Kallio RBK321916-17
7Kari Tunturi OBK42221640
8Kari Timosaari OBK2215132
9Jari Paloma OBK22131234
10Juho Nykänen KaKa129101
11Raimo Kokkaret OBK321315-6
12Toni Pitkälä OBK221317-33
13Jukka Harju EBK221210-11
14Kristian Pesola PRSK2211105
15Tero Kiviaho KoKa111111-2
16Henri Mäki OBK221011-17
17Arvi Koskinen OBK129817
18Reijo Kohtala OBK0258-15
19Tero Räisänen OBK12610-17
20Hannu Hatunen OBK12711-33
21Juha Auno RKK0228-18
22Heikki Järvelä KoKa0218-38
23Markku Rundelin OBK0218-44
24Pentti Sipola OBK0208-32
25Mika Gynther SeBK0258-6
26Akseli Matikkala OBK0228-30
27Tomi Koskinen KoKa0218-31

 

Edelliset The Dynamic Pyramidin (Nevskaja) SM-mitalistit:

2012 (Kotka + Paviljonki)
1. Markku Koponen HSK
2. Janne Pekkola KaKa
3. Santeri Saarinen EBK
3. Juho Nykänen KaKa

2011 (Kotka + Kulttuuritalo)
1. Jarno Ahola EBK
2. Roope Rask MLS
3. Joni Ahola EBK
3. Marko Matero KaKa

2010 (Kotka)
1. Petri Pohjola HSK
2. Jarno Ahola EBK
3. Joni Ahola EBK
3. Juho Nykänen KaKa