Kielcen biljardifestivaaleilla tänään henkilökohtaiset pyramidi ja 9-pallo taistot

Joni Ahola
9.6.2018

Jori Manninen ja Juho Nykänen
Jori Manninen ja Juho Nykänen
Joukkuekilpailun palkintojenjako
Joukkuekilpailun palkintojenjako
Joukkuekilpailun palkintojenjako
Joukkuekilpailun palkintojenjako
Areenalta kuvaa
Areenalta kuvaa
3rd Prize
3rd Prize
3rd Prize
3rd Prize

Eiliset mitalijuhlat on juhlittu ja tänään on uusi päivä Kielcen biljardifestivaaleilla. Juho Nykänen ja Jori Manninen pääsivät eilen maistaa palkintoja, mutta tänään kaikki suomalaiset astuvat jälleen areenoille kahdessa eri lajissa, kun sekä Pyramidin että 9-pallon henkilökohtaiset kilpailut alkavat.

International Billiard Festival 2018 – EEBC Pyramid Championships – Open

Kilpailukaaviot ja tulokset: http://ebc-billiard.com/calendar/24435/matches

 

First round

16Burokas Žilvinas10:00Arutunyan Gagik
15Vakar Artem10:00Nykänen Juho
14Ostrowski Piotr10:00Kashintsev Dmitri
13Černeckis Paulius10:00Pindiak Lubo
12Tonojan Dawid10:00Smolokurova Olga
11Aguzov Igor10:00Mäki Henri
10Manninen Jori10:00Gurkina Anna
9Zurnachian Artur10:00Gardjas Krzysztof
8Poplavschi Stanislav10:00Kovalevsky Konstantin
7Tamonis Linas10:00Witos Mariusz
6Räisänen Tero10:00Albulov Alexander
5Stefański Mariusz10:00Lisik Zdenko
4Komi Tuomas10:00Sienkievic Максим
3Zhilinsky Alexey10:00Pleshkova Maria
2Žadeikis Kęstutis10:00Voroncova Svetlana
1Skoneczny Mariusz10:00Lukkari Juuso

 

 

International Billiard Festival 2018 – Dynamic Best of the East – Polish 9-Ball

Kilpailukaaviot ja tulokset: http://ebc-billiard.com/calendar/24436/matches

 

22Divlev Filip  Kuryłek Adam
21Czupryńska Oliwia  Nykänen Juho
20Chęciński Wojciech  Manninen Jori
19Brancusky Petr  Gliński Dawid
18Gosa Gabriel  Siranchuk Daria
16Konrad Juszczyszun  Makendjiev Milcho
15Malinowski Tomasz  Mäki Henri
14Bochorishvili Platon  Zielenkiewicz Karol
13Lisik Zdenko  Piekarski Krystian
12Hořeňovský Jaroslav  Tenk Enrik
11Mrva Kristián  Giernalczyk Arkadiusz
10Hajdovsky Marek  Stankiewicz Adam
9Kalennikau Artsiom  Zaitinov Aleks
8Räisänen Tero  Kun Roland
7Bruśnicki Szymon  Kuznietcov Nikita
6Lukkari Juuso  Frank Michal
5Dzerban Raman  Lasota Grzegorz
4Javůrek Jaroslav  Kotowski Piotr
3Grankina Liza  Bednarek Krystian
2Makendjiev Milcho  Boguszewski Paweł
1Skowerski Karol  Zabecki Mikolaj